Fenntarthatósági terv
Az MNV Zrt. Fenntarthatósági Terve
Fenntarthatósági Terv
Az ENSZ Környezet és Fejlődés Világbizottsága Bizottság 1987-ben ,,Közös jövőnk'' címmel kiadott jelentésében a gazdasági növekedés olyan új korszakának lehetőségét vázolta fel, amely a fenntartható fejlődés globális megvalósítására épít és megőrzi a természeti erőforrásokat.
A jelentésben meghatározásra került a fenntartható fejlődés fogalma is. Eszerint "a fenntartható fejlődés olyan fejlődés, amely kielégíti a jelen szükségleteit anélkül, hogy veszélyeztetné a jövő nemzedékek esélyét arra, hogy ők is kielégíthessék szükségleteiket".
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. mint felelős gazdálkodó szervezet, összhangban az európai uniós elvekkel és a Fenntartható Fejlődés Nemzeti Stratégiával, nagy hangsúlyt fektet a környezettudatos intézményi működés kialakítására és ennek fenntartására. A Fenntarthatósági Tervvel az MNV Zrt. elkötelezettséget vállal a fenntarthatósági szempontok figyelembe vételére a szervezet költséghatékony és környezettudatos működése érdekében. Erőfeszítéseket tesz a környezeti erőforrások felhasználásának csökkentésére, eszközbeszerzései, szolgáltatásai kialakítása során mérlegeli a fenntarthatóság szempontjait.
További fontos elvárás, hogy valamennyi nem helyi erőforrásra támaszkodó, de helyi felhasználásban szerepet játszó beruházó-fejlesztő, termelő-szolgáltató- és fogyasztó törekedjen a fenntarthatóságot figyelembe vevő megoldások, eljárások igénybe vételére, szokások kialakítására. Ennek megvalósíthatóságát a megfelelő politikai akarat megléte és helyi társadalmi-közösségi kultúra jellege együttesen szabja meg, és egy racionális tervezési folyamat útján kimunkált stratégia foglalja rendezett keretbe.
A Fenntartható Fejlődés Nemzeti Stratégia (FFNS) globális összefüggéseket is tükröző, nemzeti szintű prioritásai és fókuszai - az előzőekkel is összefüggésben - a következők:
- a gazdaság anyag- és energiaigényességének racionalizálása;
- a fenntarthatatlan társadalmi folyamatok kezelése és szabályozása;
- környezeti rendszerek fenntartható hasznosítása.
Az Agenda 21 program fő területei:
- a helyi közösségi humán és intézményi kapacitások fejlesztése,
- a helyi és a regionális fenntarthatósági programok kidolgozásához és végrehajtásához nyújtott segítség,
- a környezeti döntésekben való lakossági részvétel előmozdítása, és ezzel a demokrácia erősítése,
- a helyi és a regionális környezetpolitika számára kedvező jogi és gazdasági környezet kialakítása.
Feltöltés ideje: 2021. július 29.
Utoljára módosítva: 2022. szeptember 26.