Révfülöpi agglomeráció szennyvíztelepének bővítése, fejlesztése
Projektadatok:
Projekt címe: Révfülöpi agglomeráció szennyvíztelepének bővítése, fejlesztése
Operatív program neve: Környezet és Energia Operatív Program
Pályázat azonosítószáma: KEOP-1.2.0./09-11-2011-0011
A pályázó neve / kedvezményezett neve: Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.
A pályázó neve / kedvezményezett képviselője: Dunántúli Regionális Vízmű Zrt.
Projekt összköltsége: 663 251 963,- Forint
Támogatás: 568 951 676,- Forint
Projekt tervezett lezárása: 2015. december 31.
A települési szennyvíz tisztításáról szóló 91/271/EGK irányelvvel és a Csatlakozási Szerződésben vállaltakkal összhangban nagy erőkkel folytatódnak az új közműves szennyvízelvezetési és -tisztítási rendszerek kiépítése, a meglévő szennyvízcsatorna rendszerek bővítése, illetve a szennyvíztisztító telepek korszerűsítése. Ezzel összhangban nyert támogatást, és valósul meg a „Révfülöpi agglomeráció szennyvíztelepének bővítése, fejlesztése” elnevezésű beruházás.
A révfülöpi agglomerációt alkotó települések – Révfülöp, Balatonszepezd, Kővágóörs és Zánka – szennyvizét a Révfülöphöz közeli szennyvíztisztító telep fogadja és kezeli. A tisztított szennyvíz befogadója közvetlenül a Balaton, így a korszerűsítés rendkívüli fontossággal bír.
A révfülöpi agglomeráció jelenlegi csatornázottsága 95% körüli. A rákötési arány azonban csak mintegy 65,5%, ami fokozatosan emelkedik. A fejlesztés célja a telep korszerűsítése és kapacitásának bővítése, a Balaton, mint a tisztított szennyvíz végső befogadójának védelme érdekében.
Kiemelt célkitűzés továbbá a határértéken működő szennyvíztelep technológiai korszerűsítése, üzemeltetési folyamatainak hatékonyabbá tétele, a szigorodó kibocsátási határértékeknek és hatósági követelményeknek való megfelelés biztosítása.
A projekt műszaki tartalma:
· Sor kerül a hagyományos, ülepítéses szennyvíztisztítási technológia tisztítókapacitásának bővítésére.
· Korszerűsítésre kerülnek a biológiai tisztítási folyamatok (nitrifikáció és denitrifikáció) hagyományos technológiával, a meglévő egyesített műtárgy technológiai tereinek felhasználásával, elébe kapcsolt új anoxikus medence kialakításával és gépészeti korszerűsítéssel kétféle nitrát eltávolítási technológiával.
· Megvalósul a fázisszétválasztás hagyományos, utóülepítős rendszerrel, vegyszeres foszforeltávolítás vegyszeradagolással.
· Iszapkezelés fölösiszap sűrítése új gépi elősűrítővel, sűrített iszap gépi iszap-víztelenítésével.
A projekt honlapja: http://www.drv.hu/drv/drv.head.page?nodeid=1098
Közreműködő szervezet:
Nemzeti Környezetvédelmi és Energia Központ Nonprofit Kft.
Feltöltés ideje: 2021. július 28.
Utoljára módosítva: 2022. június 28.