Folyamatosak a fejlesztések a régiós közlekedési központoknál
A helyi önkormányzatok és a közlekedési központok kiváló együttműködésének köszönhetően több millió forint értékű beruházások valósultak meg idén is a társaságoknál. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. a volán társaságok tulajdonosi joggyakorlójaként büszke a fejlesztésekre és arra törekszik, hogy a jövőben is minden segítséget megadjon az önkormányzatok számára.
Szinte nincs olyan régió Magyarországon, ahol ne történt volna az elmúlt időszakban közösségi közlekedéshez kapcsolódó fejlesztés. Mindez a magyar állam, az önkormányzatok és a volán társaságok hatékony együttműködésnek köszönhető.
Idén több településen működő volán társaság esetében is elmondható, hogy a fejlesztések keretében új autóbuszok üzembe helyezése is megvalósult az utasok kényelme érdekében. Ilyen például Kecskemét, ahol 25 darab Mercedes típusú hibrid jármű került forgalomba, míg például Komlón alacsonypadlós járműveket vásároltak.
Az utasok gyors és pontos tájékoztatása érdekében számos településen, így például Szekszárdon, Zalaegerszegen, Keszthelyen, Dunaújvároson, Székesfehérváron pályázati támogatások segítségével dinamikus utastájékoztató rendszert építettek ki, vagy fejlesztették a meglévőket.
Salgótarjánban a járatok számát bővítették, jórészt önkormányzati, illetve lakossági kéréseket figyelembe véve. Siklóson új járat is forgalomba került éppen úgy, ahogy Nyíregyházán is az új LEGO gyár dolgozóinak könnyebb, összehangoltabb szállítása érdekében. Keszthely és Hévíz között új hétvégi járatokat indítottak, Budapest - Veszprém - Ajka - Sárvár - Bük között pedig naponta közlekedő autóbuszok segítik a hazai gyógyturizmus központi településeinek elérhetőségét. Visegrádon, a Panoráma úton található idegenforgalmi látványosságok megközelítése érdekében a turisztikai szezonban az Újpest – Szentendre – Visegrád útvonalon is új járatok közlekednek.
A bővítések mellett számos megállóhely és állomás is felújításra került, többek között Zalaegerszegen, Keszthelyen, Oroszlányban, Komáromban, Tatabányán, Mezőtúron, Tiszafüreden, Törökszentmiklóson és Karcagon. Ez utóbbi négy esetében akadálymentesítették is az autóbusz-állomást.
A lakosság terheinek csökkentése érdekében Tatabányán az önkormányzat kezdeményezésére mérséklődtek a viteldíjak, Hatvanban pedig bővült a kedvezményesen vásárolható jegyek köre.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. álláspontja szerint ezek a fejlesztések azért fontosak, mert kell, hogy jól működő, modern közösségi közlekedést nyújtó társaságok legyenek Magyarországon, amelyek megbízhatóan, és magas színvonalon képesek kiszolgálni az utasok igényeit. Olyan társaságok, amelyek versenyképesek tudnak maradni és alternatívái lehetnek az autós közlekedésnek. A volán társaságok az egyik ilyen alternatíva. Folyamatos fejlesztések segítségével igyekeznek az állandóan változó igényeknek megfelelni, miközben maradéktalanul ellátják a meglévő szolgáltatásaikat, sőt bővítik is azokat.
Budapest, 2014. október 10.
Feltöltés ideje: 2021. október 5.
Utoljára módosítva: 2021. október 6.