22 új mentőállomás létesülhet állami ingatlanokon
Az MNV Zrt jóváhagyta azt a 20+2 szerződést, melyek keretében önkormányzatok ingatlanokat ajánlottak fel az államnak mentőállomások létesítésének céljából. Egyúttal az új ingatlanlista átvezetésével módosította az országos mentőszolgálat vagyonkezelési szerződését.
Az Országos Mentőszolgálat az uniós finanszírozású TIOP-2.2.1. „Sürgősségi ellátás fejlesztése – mentés, légimentés” című konstrukció kiemelt projekt keretein belül kívánja bővíteni mentőállomás hálózatát új mentőállomások építésével. A 22 újonnan létrejövő mentőállomással Magyarország mentőellátása jelentős mértékben fejlődik.
- Dél-alföldi Régió: Jánoshalma, Mezőberény, Tótkomlós;
- Dél-dunántúli Régió: Bátaszék, Böhönye, Igal, Kadarkút, Pécsvárad, Sásd, Szentlőrinc;
- Észak-alföldi Régió: Jászboldogháza, Kölcse, Kőtelek (Tiszasüly), Tiszaadony, Egyek;
- Észak-magyarországi Régió: Krasznokvajda, Sárospatak;
- Nyugat-dunántúli Régió: Söjtör, Veszprémvarsány, Zalalövő;
- Közép-dunántúli Régió: Bábolna, Aba
Az OMSZ tárgyalásokat kezdeményezett az érintett önkormányzatokkal annak érdekében, hogy a mentőállomások kialakításához szükséges földterületek tulajdonjogát ingyenesen a Magyar Állam részére átruházzák. A tárgyalások eredményeképpen 22 Önkormányzat ajánlott fel egy-egy ingatlant mentőállomás elhelyezése céljából, melyeket ingyenesen adtak a Magyar Állam tulajdonába.
A Tótkomlós és Sárospatak települési önkormányzatok kivételével minden illetékes települési Önkormányzat megkötötte az OMSZ-szel az érintett ingatlanok tulajdonjogának a Magyar Állam részére történő átruházásáról szóló „Kötelezettségvállalás közérdekű célra” című szerződéseket. Tótkomlós és Sárospatak Önkormányzatok az MNV Zrt. hozzájárulásának birtokában kötik meg a tulajdonjog ingyenes átruházásáról szóló szerződést.
Budapest, 2010. december 20.
Feltöltés ideje: 2021. szeptember 30.
Utoljára módosítva: 2021. október 6.